Alan Adı Nereden Alınır?

Alan Adı Nedir?

Bir diğer adı domain olarak bilinen alan adı, IP adreslerinin hatırlanması mümkün olmadığından dolayı IP adreslerinin yerine kullanılabilmesi için ve daha kolay hatırlanabilmesi adına geliştirilen bir yöntem olarak bilinmektedir.

Kısacası bir domain, bir web sitesinin hem adı hem de adresidir diyebiliriz. Domainler, bireylerin bu sayede web sitelerine daha kolay ve rahat bir şekilde erişebilmesini mümkün kılmaktadır.

Alan adı her web sitesi için oldukça önem taşımakla birlikte o siteye avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar;

  1. Kullanıcıların sizi rahat bir şekilde bulmasını sağlar,
  2. Alan adı ile kullanıcıya site hakkında bir fikir vermenize destek olur,
  3. Akılda kalıcı olmayı sağlamasının yanı sıra Google sıralamanızı da iyi yönde etkilemenize yardımcı olur.

Domain Nereden Alınır?

Bir alan adına sahip olmak demek bir nevi o firmanın markalaşmasına ve dijital varlığının artırmasına ön ayak olmak demektir. Bu yüzden aslında web sitelerinin gelişmesi ve ilerleyebilmesi adına domain almak oldukça önemli ve zorunludur.

Ancak söz konusu domainlerin kaliteli ve güvenilir bir şirketten alınması gerekmektedir. Peki bu noktada bir domain nereden ve nasıl alınmaktadır?

  • Güvenilir Domain Kayıt Şirketi Bulmak: Domainin nasıl alıncağı ve nereden alınacağı hakkındaki en önemli nokta güvenilebilecek bir domain kayıt şirketi bulmaktır. Bunun için iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.
  • Domain Adı Seçimi: Domain alırken kayıt şirketi bulduktan sonra yapmanız gereken şey size en uygun ve en doğru olan domain adını bulmaktır.
  • Domain Uzantısı Seçimi: Ad seçimini tamamladıktan sonra kendinize uygun bir domain uzantısı seçmeniz bu noktada önemlidir. Çeşitli uzantıları araştırabilirsiniz.

Biz Taka Bilişim Web Tasarım firması olarak sizlere ihtiyacınız olan en uygun domain hizmetini vermekteyiz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle WhatsApp üzerinden ya da numaramızdan çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.