Broşür Tasarımı

Broşür Tasarımı Nedir?

Broşür tasarımı genel olarak basılı bir malzeme ve önemli bir pazarlama aracıdır. Bu tasarımlar sayesinde bu tasarımı yaptıran şirketin ürün ya da hizmetleri tanıtılır. Kısacası küçük bir tanıtım kağıdı veya kitapçığıdır diyebiliriz.

Çoğunlukla bir ya da üç parça şeklinde kullanılan broşür tasarımı içeriklerin düzenlenmesi, görsellerin seçimi, renklerin belirlenmesi ve genel tasarımın oluşturulması gibi birçok adımı içerir.

Eğer etkili ve dikkat çekici bir broşür tasarlamak istiyorsanız bu adımlara mutlaka uymanız gerekiyor diyebiliriz. Taka Bilişim grafik tasarım firması olarak sizlere profesyonel broşür tasarımı hizmeti sunmaktayız.

Broşür Nasıl Tasarlanır?

Bir broşürün güncelliğini korumasına adına belli zaman aralıkları ile tekrar tekrar yenilenmesi gerekir. Bu yüzden broşürler uzun vadeli olacak şekilde hazırlanmamalıdır ki profesyonel tasarımcılarda genelde kısa vadeli broşür tasarımını tercih ederler. Bunun yanı sıra broşürün dönemsel olması daha iyi bir tercih olacaktır.

Broşür tasarımının hazırlığında hizmet verilen şirket ile sürekli iletişimde kalıp etkileşim halinde olunması bu noktada önem arz etmektedir. Şirketin istekleri doğrultusunda ve şirket hakkındaki bilgiler dahilinde broşür hazırlıklarına başlanır.

Bunların yanı sıra bir broşür içeriğinde ise kısa yazılar, dikkat çekici görseller ve şirketin kurumsal kimliğine zarar vermeyecek renkler vardır. Aynı zamanda bu tasarım ebat ve kırıma göre yapılmakta olup istenilen boyutlara göre de tasarlanabilir.

Etkili Broşür Tasarımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel bir çalışma ve dikkat edilmesi gereken adımlar ile iyi bir tasarım gerçekleştirilebilir. Broşürler, müşterilerin o şirketi hakkında ürün ya da hizmetlerine dair bilgi edinmelerini sağlar.

Broşürlerde yer alan bilgilerin okuyucular tarafından anlaşılması için tasarımın dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ayrıca, broşürlerin estetik açıdan çekici olması da oldukça önemlidir. Çünkü estetik açıdan çekici bir broşür, müşterilerin gözüne hitap eder ve dikkatini çeker aynı zamanda da ürün veya hizmetlerinizi hatırlamalarına yardımcı olur.

Bunun yanı sıra etkili bir tasarım için uygulanması gereken bazı önemli adımlar vardır. Bu adımlar tasarımı farklılaştırır, özgünleştirir ve ilgi çekici kılar.

Biz Taka Bilişim grafik tasarım firması olarak sizlere broşür tasarımını nasıl daha iyi yapılacağı hakkında birtakım ipuçları veriyoruz.

Etkileyici bir broşür için neler yapılabilir;

  • Görsellik: Bir broşür sadece metinlerden ibaret olmamalı yani, müşterilerin ya da hedef kitlenin gözüne hitap edebilmeli. Bu yüzden metinlerin yanı sıra ilgi çekici görselleri de broşüre eklemek, etkili bir broşür tasarımı için güzel bir adım olacaktır.
  • Renkler: Renkler insanı kendine çeker. Broşürde kullanılacak olan renkler bu yüzden sade, dikkat çekici ve uyumlu renkler kullanmanız, tasarımınızı etkili kılabilir. Ancak bu renkler o firmaya, şirkete uyumlu olmalıdır ve kurumsal kimliğe zarar vermemelidir.
  • Doğru Ebat ve Kırım: Broşürün ebatı ve kırımı hakkında tasarım yapılmadan önce karar verilmesi ve belirlenmesi gerekir. Ancak belirlediğiniz ebat ve kırımdan emin olmalısınız çünkü broşür tasarımı bu iki madde belirlendikten sonra yapılmaya başlanır.
  • Kısa Metinler: Broşürde uzun yazılara gerek duyulmaz. Uzun yazılar okuyucunun sıkılmasına sebep olabilir. İlgi çekici bir slogan bile okuyucunun dikkatini çekebilir. Bu yüzden yazıların kısa ve öz olması bu noktada daha etkileyici olacaktır.
  • Font: Broşür için font seçerken oldukça dikkat edilmelidir. Çeşitli fontlar karmaşıklığa yol açar ve broşürü anlaşılmazlığa itebilir.

Bu unsurlar dahilinde normalden daha etkileyici ve dikkat çekici broşürler ortaya çıkabilir. Kaliteli ve etkili bir broşür tasarımı ürün ve hizmetlerinizi doğru bir şekilde tanıtmasının yanı sıra işletmenizin itibarını da iyi yönde etkiler.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Bir broşür uyumlu, tanıtıcı ve dikkat çekici olmalıdır. Taka Bilişim Grafik tasarım firması olarak profesyonel çalışanlarımız ile müşterilerimize özgün, çekici ve profesyonel broşür tasarımları sunuyoruz.

Bu hizmeti verirken müşterilerimizle yakın bir iş birliği içerisinde çalışarak, onların ihtiyaçlarını anlıyor ve onlara en uygun tasarımı sunuyoruz.

Bunun yanı sıra tasarımlarımızı müşterilerimizin hedef kitlelerini, marka değerlerini ve mesajlarını dikkate alarak yapıyoruz. Bu şekilde ise okuyucu dostu ve estetik açıdan çekici bir broşür tasarımı oluşturuyoruz.

Müşterilerimizin ürün ya da hizmetlerini en iyi şekilde tanıtmalarını sağlayan özgün tasarımlarımızla fark yaratıyoruz. Daha detaylı bilgiler için numaramızdan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.