Google Ads Hesabınız Askıya Alındı Kesin Çözüm

Google Ads Hesabı Askıya Alındı Kesin Çözüm Nedir?

Google Ads hesabı askıya alındı ve çözümü ne? Sizlere Taka Bilişim firması olarak Google Ads hesabınızın askıya alınması halinde yapılacak kesin çözümleri maddeler ile sunuyoruz.

  • Etkinleştirme Talebi: Google Ads hesabınız politika ihlalleri, ödeme ile ilgili problemler ya da virüsler dolayısıyla askıya alınabilir. Bu önemli sorunları hallettiğinizde çözüm odaklı atmanız gereken ilk adım hesabınızı yeniden etkinleştirme talebinde bulunmanız olacaktır. Ancak Google Ads ihlallerine dikkat etmeniz gerekir ki, Google bu konuda oldukça titizdir. Bu yüzden talepler konusunda da keza aynı şekilde titiz olacaktır fakat endişe etmeyin çünkü, talebinizi iletirken Google size bir uyarı verecektir. Bu uyarıda talep ile ilgili kural belirtilmektedir.
  • Hesabı iptal etmek: Askıya alınan hesabınızı kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz fakat sistemde ödenmemiş bakiyeniz varsa ne yazık ki iptal işlemini gerçekleştiremezseniz. Bununla birlikte hesabınızı iptal ettiğiniz takdirde geri ödeme de alabilmeniz mümkün diyebiliriz.

Google Ads Nedir?

Google Ads Google arama motorundan ulaşılabilen, neredeyse her yerde reklam yapmanıza olanak tanıyan bir hizmettir.

Ayrıca, dünya çapında popüler ve en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google arama motoru sayesinde online müşteriler kazanmak isteyen firmalar tarafından yaygın bir şekilde kullanılan pazarlama stratejisidir.

Bununla birlikte Google Ads hizmetinde reklam yapan sitenin ürünlerini ya da hizmetlerini aramalarda ve konumda gösterilmesini de sağlar.

Bu hizmet ile potansiyel müşterilere daha rahat bir şekilde ulaşabilir ve kolay bir şekilde satış yapabilirsiniz. Söz konusu ettiğimiz hizmet ile siteniz geniş çapta büyük bir etki yaratabilir.

Google Ads Hesabı Neden Askıya Alınır?

Google Ads hesabının askıya alınması durumunda yapılacak olan çözümleri anlatmıştık. Peki, ne için Ads hesabı askıya alınır? Taka Bilişim firması olarak hesabınızın askıya alınmasına neden olan faktörleri anlatıyoruz.

  • Politika İhlali: Google Ads politikalar konusunda oldukça kuralcı davranır. Bu yüzden reklamlarınızda veya sitenizde politika ihlali görüldüğü takdirde hesabınızın askıya alınması ihtimali oldukça yüksektir.
  • Şüpheli Ödeme: Google kredi kartları konusunda ciddi önlemler alarak güvenliği sağlamaya çalışır. Bununla birlikte eğer karttan ard arda işlemler gerçekleşirse hesabınız askıya alınabilir.
  • Taklit Etme: Sahte ürünlerin satışlarını gerçekleştirmek, herhangi bir marka adını taklit etmek gibi vb. olayların ihlalinde Google hesabınızı yine askıya alabilir.
  • Uygun Olmayan Yazılımlar: Google sitenizde uygun olmayan yazılımlar ya da kötü amaçlı bir yazılım tespit ederse hesabınız askıya alınır çünkü, kullanıcının cihazına zarar verebilir ve en önemlisi de kişisel bilgilerini, verilerini riske atabilir.

Kısacası Google, sizlere bahsetmiş olduğumuz maddeler konusunda oldukça kuralcıdır. Herhangi bir ihlal tespitinde kolay bir şekilde hesabınızı askıya alabilir.

Taka Bilişim firması olarak konu hakkında daha detaylı bilgi almak için numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.