WordPress Uzmanı

WordPress, web siteleri oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Bir WordPress Uzmanı, WordPress sistemine son derece hakim olan bir tür web geliştiricisidir. WordPress ile web siteleri oluşturma konusunda uzmandırlar.

Bununla beraber bir WordPress uzmanı, SEO optimizasyonuna iyi bir şekilde hakim, herhangi oluşan bir hata ve sorunlarda hızlı bir şekilde ve kolayca çözüm üretebilen, web site tasarlayabilen, geliştirebilen, güncelleme yapan ve güvenlik sağlayan kimsedir.

Ayrıca tam yığın geliştiricilerdir, yani bir web sitesinin ön ucunu ve arka ucunu geliştirebilirler. Kısacası WordPress uzmanları, web sitesi ile ilgili oldukça geniş bir alanda bilgi sahibidirler.

Bir WordPress Uzmanı Ne Yapar?

WordPress uzmanı, alakalı firmanın WordPress ile ilgili olan tüm sorunların çözülmesine yardımcı olan kimselerdir.

Bunun yanı sıra müşteriler için web siteleri, bloglar, e-ticaret siteleri vb. dijital içeriklerini de iyi bir şekilde oluşturabilme yeteneklerine sahiptirler. Bir WordPress geliştiricisinin tipik sorumlulukları şunları içerir:

 • Yeni özellikler ve işlevler tasarlama ve geliştirme
 • Müşteri gereksinimlerinin teknik özelliklere dönüştürülmesi
 • Bir web sitesinin mimarisini uygulamak ve sürdürmek
 • Kod yazma, test etme ve hata ayıklama

Yani bir WordPress uzmanı web sitesi ile ilgili olan her konuda bilgi sahibidir diyebiliriz. Ayrıca bu konuda uzman olduklarından dolayı web sitelerinde gerçekleşen ufak bir problemden, büyük problemlere kadar olan her sorunu çözebilme yeteneğine de sahiptirler.

Bu yüzden web ile ilgili konu herhangi bir sorun ya da hizmet ise WordPress uzmanlarını rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

WordPress Uzmanları Nerede Çalışır?

Bir WordPress Uzmanı, bir şirket tarafından istihdam edilebilir ya da serbest geliştirici olmayı tercih edebilir. Serbest çalışma fırsatları arayanlar için, WordPress geliştiricilerini ve potansiyel müşterileri birbirine bağlamak için çeşitli iş arama platformları mevcuttur.

WordPress geliştiricilerini istihdam eden kuruluşlara örnek olarak yazılım geliştirme şirketleri, dijital pazarlama ajansları ve hizmet olarak yazılım yönetim işletmeleri verilebilir.

İlgili Roller

WordPress geliştiricileri, WordPress altyapısı ve araçları konusunda uzmanlaşmış web geliştiricileridir. WordPress uzmanlarına benzer olan pek çok rol mevcuttur. İlgili rollere birkaç örnek şunları içerir:

 1. Yazılım geliştiricileri: Web geliştiricileri gibi, yazılım geliştiricileri de programcıdır. Web geliştirme yerine (veya buna ek olarak), bilgisayar yazılımı ve uygulamaları oluştururlar.
 2. Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımcıları: UX tasarımı, kullanıcılar ve web siteleri veya diğer yazılım ürünleri arasındaki etkileşimi iyileştirme sürecini ifade eder. UX tasarımcıları, bir web sitesinin veya uygulamanın UX’ine odaklanan yazılım geliştiricileridir.
 3. Kullanıcı arabirimi (UI) geliştiricileri: UI geliştiricileri, bir web sitesinin veya uygulamanın görsel öğelerini oluşturmak için yaratıcı tasarım ve teknik becerileri birleştirir.

Daha detaylı bilgiler için Taka Bilişim çalışanlarımız ile anında iletişime geçebilirsiniz.

Neden WordPress Uzmanı?

Bir birey web sitesini kendisi oluşturmak isteyebilir fakat web site tasarlamak kolay gibi gözükse de göründüğü gibi kolay bir çalışma değildir. Bu çalışma içerisinde site için yapılması gereken oldukça önemli adımlar ve yeterli bir bilgi birikimine sahip olmak gerekir.

Yani kendi web sitesini oluşturmak isteyen bir birey, tasarımın diğer aşamalarında oldukça zorluk çekebilir. Bunun yanı sıra web sitesi oluşturulmuş olsa da herhangi yanlış yapılmış olan bir hata bile siteyi ve imajı olumsuz yönde etki edebilir.

Bu yüzden kaliteli ve profesyonel bir web sitesi oluşturmak için mutlaka bir WordPress uzmanından yardım almak sizler için en doğru tercih olacaktır.

Ayrıca, WordPress uzmanından yardım almanın şirketinize, işletmenize sağladığı önemli avantajları vardır. Bu avantajları sizlere Taka Bilişim firması olarak sıralıyoruz;

 • Hızlı bir şekilde istediğiniz kalitede ve profesyonellikteki web sitesini yaptırabilirsiniz,
 • Boşa zaman kaybetmiş olmazsınız,
 • Şirketin, işletmenin imajı ve güncelliği olumlu yönde etkilenir,
 • Son olarak, web sitesi için yapacağınız tüm masraflara değmiş olacaktır.

Yukarıda vermiş olduğumuz maddeler, WordPress uzmanından yardım almanızın getirdiği avantajlardan sadece birkaç tanesidir.

Bunun yanı sıra WordPress uzmanının bir web sitesi için getireceği artı yönler oldukça fazladır. Bu yüzden gönül rahatlığı ile dijital dünyanızı WordPress geliştiricileri ile daha ileriye taşıyabilir ve geliştirebilirsiniz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için Taka Bilişim firmamız ile numaramızdan ya da WhatsApp’tan kolay ve hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.