WordPress’te Maksimum Yükleme Dosya Boyutu Nasıl Artırılır?

WordPress’te Maksimum Yükleme Dosya Boyutu Nasıl Artırılır?

Taka Bilişim firmamız WordPress hizmetini sizlere sunuyor. Bu sistemde en yüksek seviyede yükleme dosyası boyutu yükseltebileceğiniz birçok alternatif yol vardır. 

WordPress kendi medya yükleyicisi ile birlikte gelir. Dosyaları web tasarım sayfasına ya da blogunuza yükleme işlemini daha kolay ve pratik bir iş haline getirir. 

File Transfer Protocol (FTP) istemcileri ya da dosya yöneticileri ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Medyaları sadece birkaç tıklama işlemi sayesinde de daha kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. 

WordPress Nedir?

WordPress sistemi açık kaynaklı ve geniş kapsamlı bir sistemdir. Ücretsiz olarak blog, kişisel web sitesi, kurumsal web sitesi vb. türündeki her türdeki web siteyi kolay bir şekilde oluşturabilir, yayınlayabilir, sürdürebilir ve onları yönetebilirsiniz.

İnternette olan tüm sitelerin çoğu bu sistem üzerinden oluşturulmakta diyebiliriz. Sizler de bu sistem ile benzersiz bir fark yaratarak öne çıkabilirsiniz. Taka Bilişim firması olarak iyi bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı oluyoruz ve bu alanda her türlü hizmeti tanıyoruz.

Avantajları Nelerdir?

WordPress kullanmanın sizlere sağladığı birçok avantaj vardır. Bu avantajlar ile şirketiniz, işletmeniz vb. büyüyebilir, daha iyi bir imaj kazanabilir ve gelişebilir. Taka Bilişim firması olarak sizlere bu sistemi kullanmanın getirdiği birtakım avantajları maddeleyeceğiz.

Bu maddeleri şu şekilde sıralayalım;

  • Kullanıcı Dostu: Herhangi bir uzmanlık gerektirmeyen bu sistem çok kolay bir şekilde kullanılabilirdir. Sadece bir kaç dakikanızı ayırmanız ile istediğiniz türdeki bir siteyi oluşturabilir ve çalıştırabilirsiniz.
  • Çoklu Seçenek Özelliği: Çok uluslu firmalar, şirketler için de avantaj sağlayan bu sistem ile küçük işletmeleri yönetebilir, karmaşık olan siteleri kolay bir şekilde çalıştırabilirsiniz.
  • Yüksek Sıralama: WordPress sistemi SEO yapmak için birden fazla araç ve eklentiler içerdiğinden dolayı anahtar kelimeler ile arama motorlarında üst sıralara daha kolay çıkabilmenizi sağlar. Unutmayın ki aranabilir olmak arama motorlarında görünebilir olmanıza kapı açar diyebiliriz.
  • Mobil Uyumluluk: Google’da üst sıralarda olmak istiyorsanız bunun bir yolu da mobilden geçmektedir. Mobil yanıt verme hızı dediğimiz faktör sitenizin herhangi bir cihazda güzel bir tasarım ile görünmesi ile olur. WordPres sistemi ise bu yönde çeşitli tema tasarımları ile hedefinize ulaşma da iyi bir performans sergileyecektir.

Kısacası söz konusu olan bu sistem birçok olumlu yönleri olan, sistemi iyi bir şekilde öğrendikten sonra iş hayatınızı ve şahsınızı zirveye çıkarabilecek güçlükte bir sistemdir.

Sizler de WordPress sistemini kolay bir şekilde kullanabilir kendinize, işletmenize, şirketinize vb. için daha çok değer katabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Aşamalar Nelerdir?

  • Hosting kontrol paneline erişim
  • WordPress yönetici paneline erişim 
  1. .htaccess ile maksimum WordPress upload limitini arttırmak  

Birçok hosting sağlayıcısı .htaccess dosyası üzerinden çeşitli Hypertext Preprocessor  (PHP)ayarlarını değiştirmeye izin verir. .htaccess dosyasında php_value upload_file_size kuralını uygulayarak PHP maksimum dosya yükleme boyutunu artırabilirsiniz. 

  1. php.ini dosyasını düzenlemek 

WordPress’i VPS üzerinde barındırıyorsanız en uygun olan yöntem bu olacaktır. Paylaşılan hosting kullanıyorsanız php.ini dosyasında değişiklikler yapabilirsiniz. 

İşlem bittiği zaman ve değişiklikleri kaydetmek ve doğrulamak için WordPress Yönetici Paneli > Ortam  > Yeni Ekle bölümünü kontrol edebilirsiniz. 

  1. wp-confing.php dosyasını düzenlemek 

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘128M’);  kodunu ekleyerek WordPress yükleme sınırını artırabilirsiniz. Dosya yöneticisi ya da FTP istemcisi kullanarak da dosyalarına erişim sağlayabilirsiniz. 

wp-confing.php dosyasını bularak kodu satır sonuna ekleyerek işlemi bitirebilirsiniz. 
Ayrıca, verilen rehberi tamamlayarak sistem üzerindeki maksimum dosya seviyesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yazılacak Kod

php_value upload_max_filesize 256M

php_value post_max_size 256M

php_value max_execution_time 300

php_value max_input_time 300

Taka Bilişim firması olarak bize, konu hakkında daha detaylı bilgi için WhatsApp ya da numaramızdan çekinmeden ulaşabilirsiniz.