Outlook E-mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Outlook E-mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Outlook E-mail Kurulumu Nasıl Yapılır? Elektronik postalarınızı göndermenize ya da almanıza yardımcı olan Outlook; kişilerin ad, soyad ve telefon numaralarının depolanmasını da sağlar.  

Outlook Nedir?

Outlook sıklıkla kullanılan bir platform olarak, görevlerinizi incelemenizi hatırlatmalar ile sağlarken, iş dünyasında üretken olmanız için destekçi olur. Bu program office gruplarının en önemli parçalarından biridir diyebiliriz. Outlook, kişiye sağlamış olduğu birçok fayda doğrultusunda sıklıkla tercih edilen bir programdır. Bu program sistemine giriş yaptığınızda, görevi sizlere belirli aralıklarla anımsatarak önemli işleri unutmamanızı sağlar. Bunun yanı sıra Outlook’u hem masaüstünde hem de cep telefonunda kullanabilme imkanınız da var.

Outlook’un Önemi

Outlook, hem e-posta hem de etkinlik takvim programıdır. Outlook, kişileri, görevleri, e-postaları, takvimleri, hatırlatıcıları ve diğer farklı çalışmaların ile oldukça önemli ve yararlı bir programdır. hepsini tek bir yerde tutacağınız bir programdır. Bu şekilde programın amacı ise üretkenleştirmek, yapacağınız işleri hatırlatmak ve gün içinde bireyin verimliliğini sağlamaktır. Bunun yanı sıra Outlook’un bireye sağladığı diğer faydalarından şu şekilde bahsedebiliriz;

 • İş dünyasında birçok rahatlık sağlayan bu program kişiye iletişim becerisi kazandırmanın yanı sıra aynı zamanda, e-postaları yönetmede profesyonellik sunmaktadır.
 • Outlook kişinin zamanını, işlerini yönetmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra kişinin yaptığı işten verim almasını sağlar.
 • Etkinlik ve takvim programı olan Outlook aynı zamanda bireyin unuttuğu bir görevi ya da sosyal hayatında planlanmış bir zamanı hatırlatarak kişiye yardımcı olur. Bu şekilde ise kişinin görevlerini takip etmesine de ön ayak olur.
 • Outlook sayesinde E-postalarınıza her yerden ulaşabilirsiniz. Bu yönden ise Outlook, kişiye sürekli bir erişim imkanı da vermektedir.

Kısacası Outlook programını iyi bir şekilde kullanmayı öğrendiğiniz takdirde bir çok işinizi daha kolay, hızlı yapabilir ve bu platformda profesyonelleşebilirsiniz. Bu programı öğrenmek isteyen kişiler Outlook Kurulumu başlığı adı altında vermiş olduğumuz bilgiler dahilinde kolay bir şekilde Outlook hesabına sahip olabilirler.

Outlook Kurulumu Nasıl Yapılır?

Outlook E-mail Kurulumu Nasıl yapılır? Profesyonel Outlook hesabını açmak için kullandığımız bilgisayarda Outlook uygulmasının yüklü olması gerekmektedir. Henüz bilgisayarınıza yüklemediyseniz Microsoft Office hesabınızla birlikte gelen Outlook hesabınızı aktif hale getirmelisiniz. Başarılı bir Outlook kurulumu yapmak için aşağıda verilen aşamaları izleyebilirsiniz.

 • Sol üst köşede yer alan Dosya kısmından hesap ekle seçeneğini seçerek başlamalısınız.
 • Bir sonraki aşamada açılan sayfada, ekrana e-posta bilgilerinizi girin.
 • Gelişmiş Seçenekleri seçerek devam edin. 
 • Altta yer alan Hesabımı El ile Ayarlamak İstiyorum kutusunu işaretleyin. 
 • Sayfanın altında yer alan bağlan kutucuğunu seçerek devam edin. 
 • Size sunulan seçeneklerdeki hesap türlerini inceleyin.
 • Kurumsal mail adresleri için IMAP ya da POP seçenekleri sizlere sunulur. 
 • Mailleri bilgisayara kaydetmek için de POP’ u seçebilirsiniz. Eğer ki bilgisayarınızda olumsuz bir durum gerçekleşirse mailleriniz kaybolacaktır. 
 • Mailleri sunucuya kaydetmek için IMAP’i seçebilirsiniz. Sağlıklı ve kalıcı olan, tavsiye ettiğimiz seçenek IMAP’tir. 
 • Bir sonraki sayfada ekrana çıkan IMAP Hesap Ayarları üzerinden hesabınızı kurabilirsiniz.
 • Bağlantı noktanızı ilk aşamada 143 olarak, ikinci aşamada ise 587 olarak devam etmelisiniz.
 • Şifreleme yöntemini otomatik olarak doldurmalısınız. 
 • İleri olarak devam ettiğinizde bir sonraki sayfada şifreniz karşınıza çıkacaktır.
 • Kurulumu Bitti kutucuğunu seçerek sonlandırabilirsiniz. 

Sınama e-postanızı aldıktan sonra mail kurulumunuz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Outlook kurulumu gerçekleştikten sonra hesabınızı bilgisayar ya da telefonunuzda sorunsuz olarak  aktif hale getirebilirsiniz. Mail atarak ya da mail alarak profesyonel bir kullanım sağlayabilirsiniz. 

Kurumsal E-mail:

Web Mail Giriş link:

https://fr-astral.guzelhosting.com:2096/cpsess4181839803/3rdparty/roundcube/?_task=mail&_mbox=INBOX

Kurulum Bilgileri

—————————————————————————————

E Posta Adresi : [email protected]

Şifre : ornek

Ayarlar : Mail adresini yapılandırması olmadan kullanamazsınız. Ayarlarını yaptıkdan sonra verimli bir şekilde kullanılabilir.

—————————————————————————————

Merhaba,

SMTP Bilgileri

Giden gelen sunucu: mail.alanadınız.com

Giden port: 587

Smtp auth (kimlik doğrulama): açık

ssl: kapalı

IMAP Bağlantı Bilgileri

Sunucu: mail.alanadınız.com

Şifreleme Yöntemi: TLS

Port olarak 143 giriniz.

Kullanıcı adı ve şifreniz hosting yönetim paneliniz üzerinden oluşturduğunuz email hesabı ve şifresi olacaktır.

POP3 Bağlantı Bilgileri

Sunucu: mail.alanadınız.com

Şifreleme Yöntemi: TLS

Port olarak 110 giriniz.

Kullanıcı adı ve şifreniz hosting yönetim paneliniz üzerinden oluşturduğunuz e-mail hesabı ve şifresi olacaktır.

Taka Bilişim müşterileri ve sayfamızı incelemek isteyen ziyaretçiler için Outlook kurulum aşamalarına sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.